Buyrun ne bakmıştınız? / İstismar filmi

Nihayet muradıma erdim. Danny Trejo‘yla ilgili yazımda bu filmi merakla beklediğimi yazmıştım. Hikayeyi biliyorsunuz. “Grindhouse” projesinin bir çıktısı “Machete/Ustura”. Meşhur sahte fragmanı bir hatırlayalım. 
Filmi izledikten sonra biraz kafam karıştı. “Machete” iyi bir eğlencelik hiç kuşkusuz. Hiç yavaşlamayan temposuyla size adrenalin dolu bir 100 dakika vadediyor. Peki “Machete” gerçekten bir b filmi mi? Yoksa b filmi kalıplarını kullanarak çekilen zekice film gibi bir tür mü doğuyor? “Grindhouse” çok özgün bir projeydi ve bence hakettiği övgüyü de aldı. Peki biz “Machete”den ne bekliyoruz? B filmi gibi çekilmiş ama aslında gizliden gizliye b filmi olduğunu reddeden bir film mi? Bu tavır artık ne yazık ki özgün değil. O yüzden “Machete”yi izlerken sıkıldım. Çünkü “Machete” aslında istismar filmlerin de istismarından başka bir şey değil.  
Bu yazı Danny Trejo, Grindhouse, İstismar sineması, Machete, quentin tarantino, Robert Rodriguez kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.