Ahmet Hakan tarzı

*İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Yeni Akit” gazetesine röportaj verdi. “Cemaat’i bitirme konusunda Erdoğan’ın yanındayız” dedi. Maoculuğun “Büyük Yürüyüş”ü devam ediyor. Muhalif olduğu düşünülen İP, herkesle işbirliği konusunda düşmanı olduğu Kürt Hareketi’ni bile geride bıraktı. İki sene önce “Yeni Akit” “İP ne biliyordu!” diye başlık atmıştı. Güya soru soruyorlar ama ünlem işaretine dikkat çekmek isterim. 1977 1 Mayıs katliamıyla ilgili, Doğu Perinçek’in bir şeyler bildiğini ima etmişlerdi. Böyle bir aşağılık gazeteye gidip Tayyipçilik yapmak…Mao da tıpkı Adam Smith gibi, Bakunin gibi mezarında dört dönenler arasına girdi.

*AKP Bingöl Belediye Başkanı, belediye başka yardımcılığına ve belediye başkan vekilliğine “bayanları” getirmeyi düşünmediğini söyledi. Bunun dinen ve örfen uygun olmadığını belirtti. Şu sıralar Türkiye’nin en tutarlı adamı diyebiliriz kendisi için.

*Türkiye’de futbolun ana akım siyasete bu kadar benzediği bir dönem olmamıştır.

*Engin Ardıç alçağı hemen Ovacık’taki komünistlere saldırmaya başladı. Böyledir işte…Komünistler mükemmel olmak zorundadırlar. Hatasız, yüzde yüz tutarlı, başarılı…Mucizeler gerçekleştirmelidirler. Üslupları kusursuz olmalıdır. Çünkü çok iddialılardır. Bu iddiaları o kadar büyüktür ki herhangi bir konuda en ufak bir yanlış yapmamalılar. Aksi halde Engin Ardıç gibi insanlığın görebileceği en alçak kişiler hemen bok atmaya başlarlar.

*Türkiye’de “sanat” camiası, basın ve akademinin bu kadar alçaklaştığı, bu kadar yalakalaştığı bir dönem daha olmamıştır.

*Hayvan isimlerinin hakaret olarak kullanılmasını çok yanlış buluyorum.

Bu yazı Doğu Perinçek, Engin Ardıç, İşçi Partisi, Komünizm, Mao, Ovacık kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.