İngilizce Kursu Projesi

*Merhaba arkadaşlar, şimdi “İngilizce Kursu Projesi”nden bahsedeceğim. Bir İngilizce kursu açmayı planlıyorum. Katılımcıları buradan bulmak istiyorum. Bu kurs, her şeyiyle bir kurs değildir. 8-10 kişiye yönelik, Kadıköy-Üsküdar-Ataşehir (veya Sarıgazi) gibi merkezi bir yerde,  bir eğitim kurumuyla anlaşılarak, oranın bünyesinde açılacaktır.

*Dört, beş ayı aşkın bir süredir, bir İngilizce kursunda part-time çalışıyorum, neden kendim bu işi yapmayayım diye düşündüm. İlk defa profesyonel bir kursta çalışıyorum ve bu işi çok iyi yaptığımı gördüm. MEB’deki öğretmenlikte birçok faktör vardır, şimdi oralara girmeyelim.

*Daha önce Facebook üzerinden “İstanbul Gezi Grubu” projesini  hayata geçirmiştim ve o proje başarıyla sonuçlanmıştı. Şimdi de aynısını arzu ediyorum ama o beleşti, bu ise paralı…

*Evet, paralı olacak. Yalan yok, şu aralar paraya biraz sıkışığım ve para kazanmam lazım ama bu işi çok iyi yapacağımdan emin olabilirsiniz. Dediğim gibi bu işi çok iyi yapıyorum, bundan emin olabilirsiniz.

*”Bu işi para için yapıyorum ve de çok iyi yapacağım.” diyorum ama kimseyi de kazıklamak istemem. Verdiğim ödevleri yapacak, evde gerekli tekrarları yapacaksanız bu işe giriniz, aksi takdirde bu iş olmaz…

*Bu kurs bayramdan sonra başlayacaktır ve mayıs ayının sonlarına doğru son bulacaktır.

*Dediğim gibi merkezi yerledeki bir eğitim kurumuyla anlaşılıp, dersler orada sınıf ortamında, teknolojik aletler eşliğinde yapılacaktır.

*Dersler hafta içi iki akşam 19.00-22.00 arası olacaktır veya hafta içi bir akşam o saatlerde ve hafta sonu bir gün 10.00-13.00 arasında olacaktır. Katılımcıların tercihleri belirleyecektir gün ve saatleri ama dersler haftada toplam sekiz saat olacaktır.

*Ücrete gelelim çünkü herkes bunu merak ediyor. Kurslar, böyle bir sürede verilecek olan eğitim için 6000 TL talep ederken, ben 3000 TL talep ediyorum. İki hafta deneme süresi vardır, beni beğenmezseniz ayrılabilirsiniz. Kurslarda her kurda hoca değişmektedir ve tecrübesiz veya tecrübeli ama dandik hocalar gelebilmektedir. Benim kurumu bitiren sınıflar gidip idareye benimle devam etmek istediklerine dair taleplerini iletmektedirler.

*Derslerde dört beceriye de önem vereceğiz yani speaking, listening, reading ve writing. Speaking her şeyin başı ve sonu değildir. Diğerlerini de hakkıyla yapmak gerekmektedir. Yaparsanız zaten speaking’i de yaparsınız.

*Tekrar ediyorum, evde gerekli çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Yoksa bu iş olmaz. Yaparsanız kesinlikle olur.

*Biliyorum uzun zamandır “İngilizce öğrenmek imkansızdır.” başlıklı yazılar yazdım. Şimdi “Dalga mı geçiyorsun bizimle?” diyebilirsiniz. Fakat o yazıların içeriğini okumuş olduğunuzdan emin değilim. Sadece başlığa bakmış ve geçmiş olabilir misiniz acaba? O başlıklarda ironi vardı.

*Derslerimizde çok iyi kitaplar kullanacağız. Dakik olacağız. Esprili ama ne yaptığını bilen bir hoca bulacaksınız.

*Bu kursa katılmak isteyenlerin veya daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin özelden benimle iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Bu yazı Diğer, Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.