ZAHİDE ÇOLAK’LA UMUT VADEDEN BİR DOSTLUK

Geçtiğimiz ay ünlü yaşam uzmanı Kadir Taşdelen ile ilgili bir yazı yazmıştık şimdi de ünlü insan sarrafı Zahide Çolak için bunu yapıyoruz çünkü kendisiyle güzel bir ritme oturan bir dostluğumuz oluşmaya başlıyor.
Beş altı aydır kendisini tanıyorum. Öğretmenler halk müziği korosunda tanıştık. Halk müziği konusunda gayet benzeş tercihlerimiz var. Örneğin Zahide “Evlerinin Önü Yaldız Piyade” adlı türküyü bilen 683 kişiden biri. Bir dinazor türkü çalmaya başlasam hemen reaksiyon gösteriyor. Bu ortamda bulunan ve gelecekte de bulunacak olan Aylan Mehmet Kahraman’ın dinazor türküleri dinleyince esnaflık yapmadığını ve gerçekten zevk aldığını veya almaya çalıştığını düşünüyorum ayrıca. Çok uzun cümle oldu.
Zahide ile sohbet etmek güzel oluyor. Bir kere göz kamaştırıcı bir gıybet potansiyeli var. Malumunuz gıybete herkes bayılır. Kadınların daha çok sevdiğini düşünüyorum. Ne yapalım, ister dövün ister sövün.
Zahide bir insan sarrafı. PDR’ci olmasından mıdır nedir? Büyük ihtimalle ondandır. Kendisi PDR’cilerin manyak olduğunu iddia ediyor ama. Bunun kaçınılmaz bir bilimsel sonuç olduğunu iddia ediyor. Bu konuda fikrim yok. Üstadın izindeyiz.
Başka…Empati yeteneği gelişmiş. Saygılı. Duyarlı. Çok iyi goygoy potansiyeline sahip. Abiye, büjiteri, şifonyer gibi şeylerin anlamını biliyor.
Bir de Konyalı. Konya gibi bir yerde büyümüş ve bugün düzen muhalifi bir insan olabilmesi kendi adına büyük bir devrim. Bu yüzden de saygı duyuyorum. İyi yani.
Güzel bir dostluk, güzel bir müzikal birliktelik (Aylan Mehmet Kahraman’ın katkılarıyla) ve ritm bulmuş bir goygoy ittifakı.
2015 yılının mal gibi getirilerinin yanında artı bir değer…
Meraba Zahide, na’pıyon?
Bu yazı kişiler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.