Ekşi Sözlük seçim sonuçları 2

Geçen sene bu zamanlar bir Ekşi Sözlük seçim sonuçları yayınlamıştık. Bir sene sonra durum nedir diye Sözlük’e baktık. Sıralama aynıydı. Ekşi Sözlük’te hakkında en fazla konuşulan parti AKP oldu. TKP yine ikinci parti. Sıralama geçen seneki gibi aynen devam ediyor.

Bu bir senelik zaman dilimine odaklanırsak, acaba partilerle ilgili ne kadar yorum yapılmış?

AKP: 900
TKP: 830
CHP: 495
MHP: 481
BDP ve eski adıyla DTP: 179
EMEP: 95
ÖDP: 0

ÖDP’yle ilgili durumu anlayamadık. Geçen seneki yorumlarımız bu sene de geçerliliğini koruyor. Bu bir senede, 4+4+4, Suriye Savaşı, Barış Süreci ve Haziran Direnişi gibi çok önemli dört başlıkta bir numaralı özne olan ve sabahtan akşama televizyonlarda olan AKP’yle ilgili 900 kişi yorum yaparken, sosyalizmi bırakın sınıfın ne demek olduğunu bilmeyen on milyonlarca insanın yaşadığı bir ülkede TKP’yle ilgili 830 kişi yorum yapıyor. Bu durum “orta sınıf” denen insanların bir araya geldiği bir platformda gerçekleşiyor. Hazır bu orta sınıflar ayağa kalkıp hepimizi tuş etmişken TKP boş durmasın. Durmuyor zaten. Yeni üyelerini karşılamak için spor salonu etkinlikleri düzenliyor takip ettiğimiz kadarıyla 🙂  

Bu arada geçen seneki yazımızda bahsettiğimiz, soL Haber Portalı’nın günlük 80.000 tıklanma sayısı şu anda 400.000’e çıkmış durumda.

Yine aynı dönemlerde yaptığımız Facebook seçim sonuçlarında bu seneki durumu ilerleyen günlerde yayınlayacağız. Asıl saha olan Facebook’ta, ak şey kara şey belli olacaktır.

Bu yazı 4+4+4, AKP, Barış Süreci, BDP, CHP, DTP, ekşi sözlük, EMEP, Facebook, Haziran Direnişi, MHP, ÖDP, sol portal, Suriye emperyalist müdahale, TKP kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.