Nitelikli goygoy


*Bir keresinde “ilginç bir kombinasyon” diyeceğime “ilginç bir kombinezon” demiştim. Ortamdaki kadın, erkek bir sürü kişi yarılmıştı.
*Geçen cuma son ders öğrencileri boş bıraktım. Bir erkek öğrenci “hocam bize futbolla ilgili bir görev verin” dedi. “Tamam” dedim, “”100 tane yabancı futbolcu yazıp getiren ilk kişiyi tebrik edeceğim.” Kızlar “biz de görev isteriz” dediler. “Siz de 50 tane olumsuz erkek davranışı yazın” dedim. Beş dakika sonra bir tanesi “hocam erkeklerin toplamda 50 tane davranışı yok ki” dedi…Bu arada kendi aralarında konuşurlarken, “feyste dürtmek kanka” diyene “sürtmek hahahahaha” diyeni de duymamazlıktan gelmek zorunda kaldım.
*Lenin, Kamanev ve Molotov, 1921 yılında, Troçki’ye nasıl tasfiye edeceklerini tartışmak üzere Zinovyev’in evine giderler. Bir köyden geçerlerken arabanın tekeri patlar. Köylüler Kamanev’i tanırlar da Lenin’i tanımazlar.
*Ortaokul üçün yazında bir pidecide çalışıyordum. Bütün tahsil hayatım boyunca yazları çalıştım. Sabah erkenden çorbayı ısıtmam gerekti. Buzdolabında dünden kalan mercimek çorbasını çıkardım. Katıydı, ben de biraz su eklersem ve hafifçe ısıtırsam ortaya çıkacak şeyin çorba olacağını düşündüm. Katı bölüm kadar suyu ekledim. Sonra patron/usta geldi. Çorbaya baktı ve bana “la sen ne salağx birisin la!” dedi.
*Evlerde de pisuvar olmalı.
*”Sayın Sadettin Pınar, sizinle Sadettin Kaynak arasında ne fark vardır?” / “O kaynaktır ben de pınarım.”
*Bir arkadaşım anaokuluna giden çocuğunun İngilizce dersleri aldığını söyledi. Ben de çocuğa döndüm ve “sen İngilizce biliyor musun?” dedim. O da “evet ama yarısını…” dedi. Bu anekdotu Türkiye’deki ana akım siyasete de uygulayabiliriz.
*Ehliyet alacağım zaman kan grubumu öğrenmek gerekti. Kan merkezine gittiğimde oradaki görevli kadına sürekli sorular sormaya başlamışım. Birden bana “sen cinssin!” dedi. “Nasıl yani?” “Afedersiniz, hakaret etmek istemedim. 30 senedir bu işi yaparım, insanın hangi grup olduğunu dakkasında anlarım. Siz negatif’siniz.” Dedi. BrH-.
*”Hristiyanlık ve Yahudilik değiştirilmiş” dediklerinde beni bir gülme tutuyor.
*Bir konserde, Neşet Ertaş alenen sunucu İkbal Gürpınar’a yazılmıştı. Kesin konserden sonra birbirlerini götürmüşlerdir.
*Whatsapp’tan diskindim.
*Kedi ve bebek videoları izlemeyi sevmiyorum.

İyi günler.     
Bu yazı kamanev, Lenin, molotov, Neşet Ertaş, nitelikli goygoy, Troçki kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.