Tam bir bayan filmi…

Normalde hiçbir platformda bir araya gelme imkanımız olmayan bir filmdi “Confessions of a Shopaholic/Bir Alışverişkoliğin İtirafları” (2009). Imdb puanı beş küsürdü ve sonunda erkekle kadının öpüştüğü bir romantik komedi filmi beni kolay kolay ikna edemez. Beraber yaşlanacağı erkeğin hayaliyle yaşayan bir bayanın ısrarları sonucunda izlemek zorunda kaldım bu filmi. Kendisine bu ütopyası uğrunda başarılar diliyorum. Kaliteli örneklerine her zaman var olduğum romantik komedi türü benim en kolay infaz yapabileceğim bir türdür aslında. “Shopaholic”i de ilk dakikalarda infaz ettim doğal olarak. Aslında bayanların alışveriş tutkusu gibi iyi film çıkabilecek bir malzemeyle uğraşmasına rağmen, hemen türün klişelerine başvurarak sınıfta kalmayı başardı. Zaten Jerry Bruckheimer’ın yapımcısı olduğu filmler bana uzak dursun. Bir de bir Amerikan romantik komedisinde de bayan karakter Apple marka laptop kullanmasın be abiciim…

Bu yazı Bir Alışverişkoliğin İtirafları, Confessions of a Shopaholic, imdb, Jerry Bruckheimer, Romantik Komedi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Tam bir bayan filmi… için 3 cevap

  1. Bruckheimer konusunda "The Rock" gibi bir muhalefet şerhim var.

  2. marlonbarando der ki:

    Filmi izlemedim. 7.3 gibi iyi bir ratingi de varmış. Zaten Micahel Bay'in en yüksek ratingli ve 7yi geçen iki filminden biriymiş. Uzun zamandır çatmıyorum o yüzden sen bilmezsin, ben de Micahel Bay alerjisi de vardır. O pörl harbırlar mörl harbırlar falan…Iyy!

  3. Zaten Bay'ın kanımca tek iyi filmi bu. Onda da Sean Connery ve Ed Harris faktörü var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.