SANCAKTEPE’DE MÜTHİŞ BİR TEYZE

Tıpkı sinemayla bir sanat olarak ilgilenen insan sayısı gibi yiyeceklerle ilgilenen, dahası güzel lezzetlerin peşinde olan insan sayısı da zannedildiğinden aşağıdadır. Türkiye, Avurpa’da en çok sinema bileti satılan ülkelerden biridir ama sanatsal güzelliğin peşinde olan insan sayısı acıklıdır. Yiyecek konusunda da büyük çoğunluk karnını doyurmayı düşünür. Güzellikler için farklı bir takım faaliyetler yapma isteğinde olan insan sayısı zannedilenden düşüktür.

Sancaktepe’de oturan ve böyle dertleri olan insanlar için iyi bir haberim var.

Başak Yufka’daki (Mehmetçik Lisesi’nin oradaki Çağrı Market’in karşısında) teyze müthiş bir ritm bulmuş…
Resimde gördüğünüz sigara böreği, mantı ve gözlemeyi kendisinden aldım. Yemekler bittikten sonra masayı ısırdım.

Bu teyzenin bundan sonra en sadık hayranlarındanım.

Geçen hafta “Yeme-İçme Mevzuları Üzerine İki Kısa Yazı” başlıklı bir yazı yazmıştım. Orada, bu teyzeden bu ürünleri aldığımı ve heyecanlandığımı yazmıştım.

Ayrıca eklemiştim: Bu tür, bir teyzenin yemeklere kişilik kattığı mekanlar para kazanamazlar. Ara sokaklarda kalmak zorundadırlar. Aksi durum oldukça istisnai bir durum olur, diye düşündüğümü de belirtmiştim.
Teyzenin bir tanıdığı tesadüfen Facebook’tan arkadaşımmış ve tespitlerimin doğru olduğunu söyledi. Teyze, para kazanamıyor ama insanlara bir şeyler sunmak istiyormuş. Üretim süreci içerisinde yer almak istiyormuş.

Bu, onu mutlu ediyormuş.

Ne güzel!

Bu teyze desteklenir. Açıkça belirtmeliyim, bu tür destekler de eğer destek olunan şey bunu hak etmiyorsa tükenir. İnsanlar destek olmaktan, dayanışmaktan fena halde yorulmuş durumdalar. Eğer teyze sıradan ürünler ortaya koysa ben de zamanla gitmem yani. Herkes de böyle yapar.

Dediğim gibi teyze desteği sonuna kadar hak ediyor.

Afiyet olsun…

Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.