Futbolun Hızır Paşası Sergio Ramos

Champions League Final - Real Madrid v Liverpool

Şerefsiz çocuğu…

Hayattaki en büyük isteğim bir değnekle Sergio Ramos’u dövmektir. “Top 14 Şerefsiz Futbolcu” yazımda kendisini Pepe’den sonra iki numaraya almıştım.

Şimdi bu fotoğrafa bakalım. ŞL finalinde Ramos’un, Salah’ı sakatladığı pozisyon bu. İnsanların çoğu burada Ramos’un sakatlamaya yönelik bir hareket yaptığı şeklinde fikre sahip. Ramos bu karakterde birisidir ama saniyelerle ölçülen pozisyonlarda kasıt/plan/proje aramak biraz sakıncalı bana kalırsa ama tekrar ediyoruz, Ramos rakip oyuncuları sakatlamayı düşünecek, isteyecek birisidir.

24 KIRMIZI KART

Ramos 24 kırmızı kartla bu alanda rekorun sahibidir. Aslında bu alandaki en yüksek sayı Kolombiyalı Gerardo Bedoya’ya aittir. 46 mevzusu vardır Bedoya’nın. Sonra teknik direktör olmuş ve ilk maçında yine tribüne gönderilmiştir. “Korkusuz Korkak”taki Sansar Selim, kiralık katil Gaddar Kerim için ne diyordu: Babasına bile iş koydular, işi geri çevirmedi…

Ramos’un önünde 27 kartla bir de Cyrill Roll diye bir herif var. Bence yine de rekor Ramos’a aittir. Real Madrid’de oynayarak bu sayıya ulaştı. Büyük takımların korunması olayına itiraz edecek birisi olacağını sanmıyorum. Real Madrid dünyanın en büyük kulübü, orta karar bir takımda oynasaydı herhalde 80 kez atılırdı ünlü şerefsiz.

Babanın kemiğine sıçayım Ramos…

Not: Yakında tüm zamanlar 11’imi yazacağım ve kendisini oraya yerleştireceğim.

Bu yazı Futbol, Uncategorized kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.